reus.cat
Cercador
Logo Reus Esport i lleure

GTranslate

 Contacte  
Pavelló Olímpic Municipal
Carrer de Mallorca, 1
43205 Reus
  977 010 888
  977 010 872

L’Ajuntament de Reus lliura els Premis Esport i Ciutat 2015, aquest 8 d’octubre

05/10/2015

La regidoria d’Esports de l’Ajuntament de Reus lliura els IV Premis Esport i Ciutat aquest dijous dia 8 d’octubre a partir de les 20:30h al pavelló olímpic. Els premis estan distribuïts en 15 categories i els guardonats es donaran a conèixer en una gala que retransmetrà en directe Canal Reus TV, uns premis que corresponen a la temporada esportiva 2014-15.

El jurat format per representants del Consell Municipal de l’Esport i representants de la premsa esportiva sota la presidència del regidor d’esports Joaquim Enrech, han escollit 41 finalistes d’entre els quals sortiran els diferents premiats.

Joaquim Enrech, regidor d’esports diu que “aquesta quarta edició dels Premis Esport i Ciutat suposen la consolidació d’un model que permet reconèixer un ampli ventall de protagonistes del nostre esport, en una mateixa gala tenim directius, pioneres, esportistes de totes les categories, tècnics i premis singulars com els dels valors”.

El jurat que en paraules del president “ha tingut un paper pro-actiu i un debat ple de matisos, fent aportacions i lectures interessants que es reflecteixen en el veredicte final”.

Entre els finalistes es troba una àmplia representació de les diferents modalitats esportives, noms coneguts i figures emergents del nostre esport.

L’entrada a la gala d’entrega dels Premis Esport i Ciutat és lliure fins a emplenar l’aforament.

Els finalistes de la quarta edició dels premis són els següents:

  • Andrade Gómez, Estela
  • Arilla Ràfols, Nora
  • Asensio Rodríguez, Ester
  • Bartolí Guillemat, Joan
  • Basora Musté, Joan
  • Borràs Alberti, Pau
  • Càceres Calvera, Joan
  • Casanovas Gilabert, Josep
  • Castelló Auqué, Antoni
  • Cfa Imperials de Reus
  • Club Taekwondo Damián
  • Club Taekwondo Koryo Reus
  • Club Tennis Monterols
  • Comissió de Natació Cn Reus Ploms
  • Descarrega Puigdevall, Gerard
  • Domingo Saldaña, Laia
  • Domínguez Izurriaga, Alejandro
  • Domínguez Pino, Adrián
  • Equip Masculí Bàsquet Zamar 2000 Salle-Ploms
  • Ferran Gual, Joan Pere
  • Fuster Bassas, Carme
  • Gargallo Ciurana, Cristina
  • Giménez Montoro, Ferran
  • Grup Quartet de Patinatge Artístic del Reus Deportiu
  • Grup Xou Juvenil de Patinatge Artístic del Reus Deportiu
  • Llorach Manresa, Francesc
  • Lloses Miró, Laia
  • López González, Xavier
  • Luque Iglesias, Oscar Manuel
  • Martín Vázquez, Cristian
  • Pérez Lleonart, Guillem
  • Pérez Pelegrín, Joaquin
  • Quirós Solís, Francisco
  • Roberto Carnicer, Sergi
  • Rus García Pilar
  • Segovia Calderón, Daniel
  • Sirolla Juanpere, Jordina
  • Torné Muñoz, Alberto
  • Torres Tortosa, Sheila
  • Trinidad Martínez, José

El palmarès dels Premis Esport i Ciutat des de 2012 és el següent:

Pioners de l'esport

  • 2012: Josep M. Maeso Rovira - Enric Tricaz Martin
  • 2013: Joan Sabaté Escudé - Josep Cugat Puiggalí
  • 2014: Oleguer Marquet Quitarte - José Trinidad Martinez

Dirigents de l'esport

  • 2012: Mercè Capdevila Jardí - Josep Casanovas Gilabert
  • 2013: José Trinidad Martinez - Ramon Miralles Guasch
  • 2014: Joan M. Marsillach Santamaria - Antonio Masip Fort

Tècnics d'esport base

  • 2012: Roser Gil Monné - Damián García Sobrino
  • 2013: Diego Torres Ibarburez - Josep Bas Molina
  • 2014: Isabel Pérez Bermudo

Tècnics d'esport de competició

  • 2012: Xavier López Gonzàlez - Santiago Castillejo Castillejo
  • 2013: Raül Bonet Vilanova - Alfred Polo Fernández
  • 2014: Gerard Nus Casanova

Valors de l'esport

  • 2012: Cristian Moreno Fernández - Associació Esportiva Jordi Pitarque
  • 2013: Fundació Esclerosi Múltiple
  • 2014: Manuel Ruano Rodriguez

Esport Adaptat

  • 2013: José López Ramirez - Youssef El Haddaoui Rabii
  • 2014: Club Esportiu Alba - Club Esportiu Costa Daurada

Millor Club , Equip o Secció Esportiva Categoria Promoció

  • 2012: Club Bàsquet La Salle Reus - Club Taekwondo Damián
  • 2013: Club De Ball Esportiu Wapachà - Equip Aleví Hoquei Reus Deportiu
  • 2014: Grup Xou Juvenil De Patinatge Reus Deportiu - Club Taekwondo Damian

Millor Club , Equip o Secció Esportiva Categoria Absoluta

  • 2012: Secció Triatló Cn Reus Ploms - Secció Patinatge Reus Deportiu
  • 2013: Equip Yamulabe Folch Endurance - Club Futbol Americà Imperials De Reus
  • 2014: Grup Quartet Patinatge Artístic Reus Deportiu - Secció Triatló Reus Ploms

Millor Esportista Master Categoria Femenina

  • 2014: Cristina Gargallo Ciurana

Millor Esportista Master Categoria Masculina

  • 2014: Antoni Castelló Auqué

Millor Esportista Promoció Categoria Femenina

  • 2012: Judit Asensio Rodriguez
  • 2013: Marta Martín Huete
  • 2014: Ariana Sánchez Fallada

Millor Esportista Promoció Categoria Masculina

  • 2013: Ismael Fernández Zapata
  • 2014: Ferran Siré Figueras

Millor Esportista Absolut Categoria Femenina

  • 2012: Irache Quintanal Franco
  • 2013: Irache Quintanal Franco
  • 2014: Irache Quintanal Franco

Millor Esportista Absolut Categoria Masculina

  • 2012: Isaac Cuenca López
  • 2013: David Llauradó Calderó
  • 2014: Xavier López González

Premi d'Honor

  • 2013: Grup Xou Patinatge Artístic Reus Deportiu
  • 2014: Judit Vidal Méndez (Títol Pòstum)