reus.cat
Cercador
Logo Reus Esport i lleure

GTranslate

 Contacte  
Pavelló Olímpic Municipal
Carrer de Mallorca, 1
43205 Reus
  977 010 888
  977 010 872

Premis Esport i Ciutat

 

Des de la regidoria d’Esports es  reconeixen anualment als esportistes i entitats vinculades a la ciutat que hagin destacat durant la temporada.

Les entitats esportives de Reus, les federacions territorials, catalanes o estatals o qualsevol altre estament social i esportiu poden proposar la candidatura o candidatures per a qualsevol de les modalitats dels premis durant els periodes establerts cada any i dins dels terminis establerts a les bases.

Les diferents categories que es reconeixen en els Premis Esport i Ciutat són les següents:

  • Premi Pioners de l’esport: Aquest apartat vol reconèixer la tasca dels homes i dones que amb la seva dedicació, van impulsar els inicis de l’esport a la nostra ciutat en qualsevol de les vessants pròpies d’aquest impuls, com a esportista, tècnic, directiu o patrocinador.
  • Premi Dirigents de l’esport: Aquest apartat vol premiar aquells dirigents de l’esport actius de la temporada i que amb la seva funció, han contribuït o contribueixen a l’èxit esportiu de la seva entitat i/o el seu esport.
  • Premi Tècnics de l’esport: Aquest apartat vol premiar l’excel·lència de la funció de tècnic esportiu, tant dels esports de competició, com de l’esport base o formatiu, valorant tant l’aspecte del rendiment esportiu, com de la transmissió de valors i del compromís amb l’esport i la ciutat.
  • Premi Valors de l’esport: Aquest apartat vol premiar les accions, comportaments o actituds de clubs, equips, esportistes, seccions esportives o grups humans que destaquin pel seu valor ètic o moral en el marc dels valors positius de l’esport. També es podrà reconèixer accions o iniciatives directament relacionades amb l’esport de la ciutat, amb els seus esportistes o institucions.
  • Premi Esport Adaptat: Aquest apartat vol premiar a esportistes o entitats que participen en l’àmbit de l’esport per a persones amb discapacitat física, psíquica o sensorial. Per accions que destaquin pel seu esforç, dedicació i/o consolidació de l’esport adaptat a la nostra ciutat i/o que contribueixin a la seva difusió, que facilitin l’accés a la pràctica esportiva i/o a la màxima difusió d’aquest.
  • Premi Millors Clubs, Equips o Seccions Esportives: Aquest apartat vol premiar el millor club, equip o secció esportiva, pel seu èxit, trajectòria o resultat durant la temporada objecte del premi.
  • Premi Millor esportista de la Ciutat de Reus: Aquest apartat vol premiar al millor esportista de la ciutat femení i masculí en les categories màster, promoció i absoluta.

 

 

  • Oberta la convocatoria del Premis Esport i Ciutat 2018 - fora de termini
  • Palmarès del Premis Esport i Ciutat
 
PALMARÈS PREMIS ESPORT i CIUTAT


ANY PIONERS DE L'ESPORT
2012 JOSEP M. MAESO ROVIRA - ENRIC TRICAZ MARTIN
2013 JOAN SABATÉ ESCUDÉ - JOSEP CUGAT PUIGGALÍ
2014 OLEGUER MARQUET QUITARTE - JOSÉ TRINIDAD MARTINEZ
2015 JOSEP CASANOVAS GUILABERT – JOAN BASORA MUSTÉ
2016 ALBERT DOMINGO RODRIGUEZ – MARIA GIRÓ RAMON
2017 MIREIA JEREZ LÓPEZ- EMILIO LLEVAT BRIANSÓ
2018 XAVIER SIROLLA OBRÉ - MARIA CAPDEVILA FERRÉ
2019 CARME SALDAÑA MARÇAL - AMAT BERTRAN VALLVERDÚ


ANY DIRIGENTS DE L'ESPORT
2012 MERCÈ CAPDEVILA JARDÍ - JOSEP CASANOVAS GILABERT
2013 JOSÉ TRINIDAD MARTINEZ - RAMON MIRALLES GUASCH
2014 JOAN M. MARSILLACH SANTAMARIA - ANTONIO MASIP FORT
2015 JOAN PERE FERRAN GUAL – FRANCESC LLORACH MANRESA
2016 JAUME AGUSTENCH SALVADÓ – XAVIER LLASTARRI VERDENY
2017 RAMON ALABART SABATÉ - JOAN CARLES VIRGILI FONT
2018 AUGUST PASCUAL PRATS & JOSEP CUTRONA SUÑÉ - JOSÉ M. CANO QUESADA
2019 MARIA ROSA PLANELLES AGRAMUNT - MÒNICA BALSELLS PERE


ANY TÈCNICS D'ESPORT BASE
2012 ROSER GIL MONNÉ - DAMIÁN GARCÍA SOBRINO
2013 DIEGO TORRES IBARBUREZ - JOSEP BAS MOLINA
2014 ISABEL PÉREZ BERMUDO
2015 JOAN CÀCERES CALVERA – DANIEL SEGOVIA CALDERON
2016 LESLIE KARINA VIOLI – ALBERT MOLNÈ ABADIA
2017 IVAN TARANILLA PEÑA i MARC CARRASCO PEDROL - DIEGO TORRES IBARBUREZ
2018 SERGIO FLOR SANJUAN - JAVIER SAMA ALVAREZ
2019 ROSSEND BENABARRE CASALS - CRISTINA BECERRA GRIFOLL


ANY TÈCNICS D'ESPORT DE COMPETICIÓ
2012 XAVIER LÓPEZ GONZÀLEZ - SANTIAGO CASTILLEJO CASTILLEJO
2013 RAÜL BONET VILANOVA - ALFRED POLO FERNÁNDEZ
2014 GERARD NUS CASANOVA
2015 JOSÉ TRINIDAD MARTÍNEZ – ALEJANDRO DOMINGUEZ IZURRIAGA
2016 RAUL MARTÍN NÚÑEZ – NATXO GONZÁLEZ SÁENZ
2017 ISABEL PÉREZ BERMUDO - BART IACCARINO
2018 RAMON GIRALT BAIGET - DAVID SANGRÀ MUÑOZ & JORDI SEGURA DURAN
2019 MANEL SEVA VICENTE - JAVI ROBLES LORA
   
ANY VALORS DE L'ESPORT
2012 CRISTIAN MORENO FERNÁNDEZ - ASSOCIACIÓ ESPORTIVA JORDI PITARQUE
2013 FUNDACIÓ ESCLEROSI MÚLTIPLE
2014 MANUEL RUANO RODRIGUEZ
2015 LAIA DOMINGO SALDAÑA I JORDINA SIROLLA JOANPERE – FRANCISCO QUIRÓS SOLIS
2016 EQUIP INFANTIL DE HOQUEI RD – EQUIP FROM REUS TO HELLAS
2017 ROBERT MIHAIL CAMBEI - JORDI CLAVERO ROCA - CLUB CICLISTA CIUTAT DE REUS - REUS DEPORTIU
2018 PARTIT D’HOQUEI PER LA IGUALTAT - GRUP OLIVA I TREBALLADORS
2019 SERGI PIQUER PENAS – ROGER MOLINA PORTUGAL
   
ANY ESPORT ADAPTAT
2013 JOSÉ LÓPEZ RAMIREZ - YOUSSEF EL HADDAOUI RABII
2014 CLUB ESPORTIU ALBA - CLUB ESPORTIU COSTA DAURADA
2015 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL
2016 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL – ESCOLA DE BALL WAPACHÀ
2017 ALBERT AMBEL CERVELLÓ - PILAR DEL RIO VALLS
2018 CLUB ESPORTIU COSTA DAURADA - CF REUS GENUINE
2019 A L’ESTIU... SUPERA’T!!! - EQUIP DE VELA ADAPTADA
   
ANY MILLOR CLUB , EQUIP o SECCIÓ ESPORTIVA CATEGORIA PROMOCIÓ
2012 CLUB BÀSQUET LA SALLE REUS - CLUB TAEKWONDO DAMIÁN
2013 CLUB DE BALL ESPORTIU WAPACHÀ - EQUIP ALEVÍ HOQUEI REUS DEPORTIU
2014 GRUP XOU JUVENIL DE PATINATGE REUS DEPORTIU - CLUB TAEKWONDO DAMIAN
2015 CLUB TAEKWONDO DAMIAN – GRUP XOU JUVENIL DE PATINATGE REUS DEPORTIU
2016 SECC. SALVAMENT I SOCORRISME CN REUS PLOMS – GRUP XOU JUVENIL DE PAT. RD
2017 CLUB TAEKWONDO KORYO DE REUS - CLUB TAEKWONDO DAMIAN
2018 ESCOLA DE FUTBOL LA PASTORETA - UDC MAS PELLICER
2019 EQUIP JUVENIL A DEL CLUB FUTBOL SALA REUS - ASSOCIACIÓ ESPORTIVA PARE MANYANET




ANY MILLOR CLUB , EQUIP o SECCIÓ ESPORTIVA CATEGORIA ABSOLUTA
2012 SECCIÓ TRIATLÓ CN REUS PLOMS - SECCIÓ PATINATGE RD
2013 EQUIP YAMULABE FOLCH ENDURANCE – CFA IMPERIALS DE REUS
2014 GRUP QUARTET PATINATGE ARTÍSTIC RD - SECCIÓ TRIATLÓ REUS PLOMS
2015 COMISSIÓ NATACIÓ CN REUS PLOMS – CF IMPERIALS
2016 RUGBI FEMENÍ DEL REUS DEPORTIU – CF REUS DEPORTIU SAD
2017 EQUIP SÈNIOR D’HOQUEI PATINS RD - GRUP SHOW JUVENIL DE PATINATGE ARTÍSTIC DEL RD
2018 SECCIÓ PATINATGE ARTÍSTIC DEL REUS DEPORTIU - CLUB VOLEIBOL DE REUS
2019 EQUIP FEMENÍ DE TT GANXETS DE REUS - GRUP XOU JUVENIL DE PATINATGE ARTÍSTIC RD


ANY MILLOR ESPORTISTA MASTER CATEGORIA FEMENINA
2014 CRISTINA GARGALLO CIURANA
2015 PILAR RUS GARCIA
2016 MERCÈ MAGEM PRAT
2017 CARME FUSTER BASSA
2018 ASSUMPCIÓ PAPIÓ SERRA
2019 CRISTINA GARGALLO CIURANA
   
ANY MILLOR ESPORTISTA MASTER CATEGORIA MASCULINA
2014 ANTONI CASTELLÓ AUQUÉ
2015 ANTONI CASTELLÓ AUQUÉ
2016 JOSEP CASANOVAS GILABERT
2017 CARLES JUNCOSA PUJOL
2018 JAUME BLANCH CANUT
2019 DIEGO TORRES IBARBUREZ
   
ANY MILLOR ESPORTISTA PROMOCIÓ CATEGORIA FEMENINA
2012 JUDIT ASENSIO RODRIGUEZ
2013 MARTA MARTÍN HUETE
2014 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA
2015 ESTER ASENSIO RODRIGUEZ
2016 ESTELA ANDRADE GOMEZ
2017 OTTI VERDÚ VIDAL
2018 ESTELA ANDRADE GÓMEZ
2019 ANNA CAÑADO ESPINAL
   
ANY MILLOR ESPORTISTA PROMOCIÓ CATEGORIA MASCULINA
2013 ISMAEL FERNÁNDEZ ZAPATA
2014 FERRAN SIRÉ FIGUERAS
2015 CRISTIAN MARTÍN VAZQUEZ
2016 MARCELO CAIRO ASSENZA
2017 GUILLEM SEGÚ GIRÓ
2018 JOSEP M. GARCIA MARTÍN
2019 PAU GARCIA DOMEC
   
ANY MILLOR ESPORTISTA ABSOLUT CATEGORIA FEMENINA
2012 IRACHE QUINTANAL FRANCO
2013 IRACHE QUINTANAL FRANCO
2014 IRACHE QUINTANAL FRANCO
2015 SHEILA TORRES TORTOSA
2016 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA
2017 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA
2018 NURIA CASTÁN BARÓN
2019 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA
   
ANY MILLOR ESPORTISTA ABSOLUT CATEGORIA MASCULINA
2012 ISAAC CUENCA LÓPEZ
2013 DAVID LLAURADÓ CALDERÓ
2014 XAVIER LÓPEZ GONZÁLEZ
2015 SERGI ROBERTO CARNICER
2016 JOSEP MIQUEL BAS GARCIA
2017 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL
2018 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL
2019 ABDESSAMAD OUKHELFEN
   
ANY PREMI D'HONOR
2013 GRUP XOU PATINATGE ARTÍSTIC REUS DEPORTIU
2014 JUDIT VIDAL MÉNDEZ (títol pòstum)
2015 VOLUNTARIS DEL CAMPIONAT DEL MÓN FIRS DE PATINATGE ARTÍSTIC REUS2014
2016 CARREFOUR REUS – FUNDACIÓ JOHAN CRUYFF
2017 COCA-COLA IBERIAN PARTNERS - SPECIAL OLYMPICS ESPANYA - IRACHE QUINTANAL FRANCO
2018 UNITAT DE MEDICINA DE L’ESPORT - ÒPTIQUES TEIXIDÓ - VERMUTS MIRÓ
2019 TORNEIG JOAN PETIT NENS AMB CÀNCER - BORGES INTERNATIONAL GROUP, S.L.U. - CENTENARI CN REUS PLOMS I 75 ANIVERSARI SECCIÓ HOQUEI PATINS